تور تایلند

بزرگ ترین مجسمه های جهان

در جا جای جهان تندیس ها و مجسمه های مختلفی بنا شده است که هر یک حرفی برای گفتن دارند برخی سمبل رشادت و شجاعت هستند برخی دیگر نیز نشان از اعتقادات مذهبی آن سرزمین دارند. در این مقاله قصد داریم کاربران عزیز لحظه آخر را با بزرگ ترین مجسمه های جهان آشنا کنیم. اولین مجسمه عظیم الجثه و به عبارتی بزرگترین مجسمه ای که در جهان وجود دارد در کشور هند قرار گرفته است.

۱٫مجسمه وحدت

در ۳۱ اکتبر ۲۰۱۸ از مجسمه ای با عنوان بزرگترین مجسمه جهان رو نمایی شد. این مجسمه تندیسی از والابای پاتل اولین نخست وزیر کشور هندوستان است که تاثیر بسزایی دراستقلال این کشور داشته او توانست با متحد کردن ۵۰۰ ایالت خودگردان کشور هندوستان را تشکیل دهد. به همین منظور نخست وزیر فعلی این کشور(نارندا مودی) تدارکات ساخت تندیسی به بلندای ۱۸۲ متر از این رهبر سیاسی را فراهم کرد. حدود دو سال و نه ماه زمان، ۴۲۰ میلیون دلارهزینه، ۱۸۵۰ تن برنز و ۱۸۰٫۰۰۰ متر مکعب بتن صرف ساخت این مجسمه شده است. مجسمه وحدت در ایالت غربی گجرات که زادگاه والابای پاتل بوده است در جزیره ای به نام سادو قرار گرفته است. پس از تندیس وحدت دومین مجسمه غول پیکر دنیا در کشور چین قرار گرفته است.

۲٫مجسمه بودای بهار

این مجسمه حدود یازده سال تا قبل از رو نمایی از تندیس وحدت عنوان بزرگترین مجسمه جهان را داشت اما امروزه لقب دومین مجسمه بلند دنیا را یدک می کشد. در سال ۲۰۰۱ دو مجسمه بزرگ قدیمی بودا به دستور ملا عمر(رهبر طالبان افغانستان) در بامیان افغانستان منهدم کردند این دو مجسمه به عنوان کهن ترین و بلند ترین تندیس های بودا در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده بودند. به همین منظور کشور چین اعلام داشت که قصد دارد بزرگترین مجسمه بودای جهان را به منظور یادبودی از تندیس های بامیان بسازد در نهایت در سال ۲۰۰۸ از تندیس بودای بهار در شهر جیانگ سو رو نمایی شد. در ابتدا ارتفاع این تندیس حدودا ۱۵۳ متر بود اما پس از ساخت پایه آن با ۴۰ متر ارتفاع و قسمت طلایی رنگ زیرین مجسمه با ۱۵ متر ارتفاع بلندای تندیس بودای بهار به ۲۰۸ متر می رسد. لازم به ذکر است که در فهرست بلندترین مجسمه های جهان تنها ارتفاع خود تندیس معیار سنجش قرار می گیرد. از دیگر مشخصه های این مجسمه می توان به جنس مجسمه که از مس، آهن و بتن است اشاره کرد. میانگین هزینه ای که صرف ساخت این تندیس شده حدود ۵۵ میلیون دلار برآورد شده است. این مجسمه در یکی از مناطق توریستی و پر مخاطب چین در نزدیکی چشمه آبگرم تیانروی قرار گرفته است.

۳٫مجسمه لایکیون ستکیار

عنوان سومین مجسمه بزرگ جهان به تندیس لایکیون ستکیار در کشور میانمار در آسیای شرقی تعلق گرفته است. این تندیس تو خالی نیز یادبودی از بودا(تندیس مقدس بودیسم) می باشد که در سال ۱۹۹۶ شروع و در ۲۱ فوریه سال ۲۰۰۸ رو نمایی شد. این تندیس از دو مجسمه ایستاده  خوابیده تشکیل شده است. ارتفاع این تندیس به ۱۳۰ متر می رسد که ۱۳٫۵ متر آن به تخت مجسمه تعلق دارد. جلب است که بدانید مجسمه ایستاده دارای ۲۷ طبقه و یک آسانسور ویژه می باشد. این تندیس در بالای تپیه یوکانونگ قرار گرفته است بنابراین برای دیدن مجسمه از نزدیک باید به بالای تپه صعود کنید البته طی مسیر دوچرخه و موتر هایی برای اجاره وود دارد که می توانید از آن ها نیز کمک بگیرید. محل قرار گیری این مجسمه علاوه بر اینکه یکی از جاذبه های گردشگری می باشد محل عبادت بومیان منطقه مونیوا نیز محسوب می شود.

چهارمین مجسمه بلند جهان در شهر اوشیکو در کشور چین واقع شده است.

۴٫ یوشیکو دایبوتسو

این مجسمه نیز مانند دو مجسمه دوم و سوم تندیس از بودا می باشد. این مجسمه به تجلیل از شینران راهب آیین بودیسم که در سال ۱۲۲۴ حزب شین بودیسم(یکی از فرقه های آیین بودا در کشور ژاپن) را تاسیس کرد بنا شده است. در سال ۱۹۹۳ از این جسمه به عنوان بزرگترین تندیس جهان رو نمایی شد و تا سال ۲۰۰۸ نیز این عنوان را داشت اما پس از آن جز یکی از پنج مجسمه غول پیکر جهان به حساب آمد و تا به امروز نیز در این لیست باقی مانده است. ارتفاع این مجسمه برنزی ۱۲۰ متر است که ۱۰ متر آن مربوط به پایه و ۱۰ متر دیگر مربوط به گل نیلوفری که روی آن قرار گرفته است می شود. این امکان برای بازدیدکنندگان وجود دارد که با استفاده از آسانسور در ارتفاع ۸۵ متری این تندیس به تماشای منظره زیبای شهر اوشیکو بیاستند.

۵٫مجسمه کریستو ری 

این مجسمه تندیسی از حضرت مسیح در کشور پرتغال است که در سال ۱۹۵۹ رو نمایی شد نمونه شبیه به این مجسمه نیز در کشور برزیل با نام مجمسمه مسیح وجود دارد که پیش تر به بررسی آن پرداخته بودیم. این مجسمه به منظور شکرگذاری مردم پرتغال به دلیل عدم حضور کشور این کشور در جنگ جهانی دوم ساخته شد. این مجسمه دارای حدودا ۲۸ متر ارتفاع می باشد که بر روی یک سکوی ۷۵ متری قرار گرفته است. در این تندیس نیز به کمک یک آسانسور ویژه می توانید به ارتفاع ۸۲ متری از این تندیس بروید و از چشم انداز زیبای  شهر لیسبون لذت ببرید. پس از مجسمه ۱۱۰ متری کریستو ری در کشور پرتغال ششمین مجسمه بلند دنیا در کشور چین قرار گرفته است.

۶٫مجسمه گوان یین

ششمین مجسمه بلند جهان با ارتفاع ۱۰۸ متر بر فراز ساحل جنوبی جزیره هینان در کشور چین استوار است. این تندیس نیز مانند مجسمه های ۴، ۳ و دو نمادی از بودا می باشد. این مجسمه دارای سه وجه مختلف است که یک وجه ان روه به جزیره هینان و دو وجه دیگر رو به دریای چین است. سال ساخت این تندیس به ۲۰۰۰ میلادی باز می گردد که رو نمایی از آن در سال ۲۰۰۵ اتفاق افتاد. جالب است که بدانید ارتفاع این تندیس به صورت اتفاقی نبوده و عدد ۱۰۸ در آیین بودایی دارای معنا و تقدس ویژه ای می باشد.

۷٫ مجسمه امپراطور یان و هاوآنگ

این تندیس به احترام دوتا از اولین امپراطوران کشور چین یان و هوآنگ بر فراز کوهستانی در شهر هنان کشور چین بنا شده است. پرژه ساخت این تندیس حدود ۲۰ سال به طو انجامید و سر انجام در سال ۲۰۰۷ از آن رو نمایی شد. این کوه به راشمور چین معروف است. راشمور کوهی در ایلت متحده آمریکاس که چهره چهار رئیس جمهور کشور آمریکا( آبراهم لینکلن، تئودور روزولت، توماس جفرسون و جرج واشینگتن) برآن نقش بسته است. ارتفاع این تندیس ۱۰۶ متر است که بر یک پایه ۵۵ متری قرار گرفته است. از دیگر جاذبه های گردشگری که در نزدیکی این تندیس وجود دارد می توان به رودخانه زرد اشاره کرد.

۸٫رودینا مات

هشتمین جایگاه بزرگترین مجسمه های جهان ارتفاع با ۱۰۲ متر به تندیس رودینا مات تعلق دارد. این مجسمه تندیسی از جنگ جهانی دوم بوده که به منظور برانگیختن مردم شوروی ساخته شده است.این مجسمه در پایتخت کشور اکراین (شهر کیف) واقع شده است. پروژه ساخت این اثر سه سال به طول انجامید که تنها ۶ ماه از آن صرف ساخت مجسمه شد و باقی زمان مربوط به ساخت پایه زیرین تندیس که موزه ای با نام “موزه جنگ بزرگ میهن پرستانه” می باشد. برای خلق این مجسمه حدود ۳۰۰۰ تن فلز و ۳۵۰۰ متر مکعب بتن صرف شده است. جالب است که بدانید وزن شمشیر این مجسمه حدود ۹ تن وزن دارد که اولین رو نمایی ازآن در سال ۱۹۸۱ صورت گرفت.

۹٫مجسمه پادشاه مسیح

در تاریخ ۶ نوامبر ۲۰۱۰ در غرب کشور لهستان از مجسمه ای با عنوان پادشا مسیح رو نمایی شد. وزن این مجسمه حدود ۴۴۰ تن و ارتفاع آن ۵۳ متر است که حدود سه متر از آن مربوط به تاج تندیس می باشد. ساخت مجسمه پادشاه مسیح حدود ۵ سال به طول انجامید و حدود ۱٫۵ میلیون دلار هزینه به دنبال داشت. کشور لهستان با رهبری یک کشیش بومی(سیلوستر ساواتزکی) توانست بلندترین مجسمه مسیح را در شهر سویبودزین بنا کند. 

۱۰٫ تندیس آفریقایی رنسانس

این مجسمه در کشوری در غرب آفریقا به نام سنگال قرار گرفته است که سمبل اتحاد و پیروزی قاره آفریقا در مقابل سلطه گران غرب می باشد. این تندیس توانسته با ارتفاع حدود ۵۲ متر عنوان دهمین رتبه بزرگترین مجسمه های جهان هم چنین بلندترین مجسمه آفریقا را از آن خود کند. در تاریخ ۳ آوریل ۲۰۱۰ مصادف با پنجاهیمن سالگرد جدایی سنگال از فرانسه این تندیس رو نمایی شد. ایده ساخت این مجسمه را رئیس جمهور این کشور عبدالله واد مطرح کرد و مجسمه ساز رو مانیایی “ویرجیل مهروزان” کار طراحی و ساخت آن را به اتمام رساند.


امتیاز
۵
از ۵ | از بین
۱۰۰
دهنده به امتیاز بزرگ ترین مجسمه های جهان

نوشته بزرگ ترین مجسمه های جهان اولین بار در تور مالزی– قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

نوشته بزرگ ترین مجسمه های جهان اولین بار در خبرهای تور|تور ارزان|تور لحظه آخری|قیمت تور|تورزپرس. پدیدار شد.

تور تایلند

Check Also

لوکس ترین هتل های استانبول

 هتل های استانبول  در زمان سفر استراحت کردن و بودن در هتلی شیک و مجهز …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *